SPOŘICKÁ LIGA NADĚJÍ

První dubnový víkend se u nás ve Spořicích uskutečnil turnaj s názvem Spořická liga nadějí a my Vám chceme napsat, jak vůbec tento nápad a celý turnaj vznikl.

Nápad na vytvoření takovéhoto turnaje vznikl v létě loňského roku. Český trh turnajů nabízí velké množství zajímavých turnajů, kterých se účastní všechny možné kluby, včetně velkých zahraničních jmen. Srovnání české špičky však nabízí pouze jeden, a to Ondrášovka cup. V té se však hraje spousta kvalifikací a je to víceméně celoroční projekt. Turnaj, kde by došlo během víkendu ke srovnání české špičky a ještě formou každý s každým, u nás v tu dobu neexistoval. 

Došlo tedy k myšlence, dát na jedno místo všechny týmy ročníku 2008 a kritérium pro pozvání bylo, že jejich A tým hraje českou nejvyšší ligu – Fortuna ligu. Podařilo se zvolit takový datum, který vyhovoval všem týmům a nic už nebránilo tomu vrhnout se do příprav tohoto turnaje.
Náročné přípravy trvaly celkem 10 měsíců a díky partnerům turnaje se podařilo vše dokončit včas, aby turnaj proběhl na úrovni, kterou bychom české špičce měli věnovat.
Turnaje se účastnilo celkem 17 týmů, které během víkendu sehrály 16 zápasů a vznikla tak celková tabulka turnaje. Žádné boje o umístění, žádné finále. Přesně tak, jak to hrají týmy ve Fortuna lize. Turnaj probíhal ve dvou areálech. Ve Spořicích a na umělé trávě v Jirkově. Víkendových bojů se celkově zúčastnilo kolem 260 hráčů ve věku 10-11 let a do hlediště si našlo cestu cca 500 diváků. Ti mohli vidět krásné fotbalové zápasy a mnoho úžasných sportovních okamžiků.
Vítězem prvního ročníku Spořické ligy nadějí se stal tým SK Sigma Olomouc, která jako jediná za celý víkend nepoznala hořkost porážky. Druzí skončili hráči FK Mladá Boleslav a bronz si odvezli hráči týmu AC Sparta Praha. Poděkování za celý turnaj ale patří všem hráčům, trenérům i divákům. Všichni vytvořili krásnou fotbalovou atmosféru.
Věřím, že prvním ročníkem jsme letos zahájili tradici, kdy se vždy na jaře setkají ve Spořicích všechny „dorazové starší přípravky“, jejichž A týmy hrají českou nejvyšší soutěž. Příští rok na jaře tedy tento turnaj čeká hráče narozené v roce 2009. Již nyní se na setkání s nimi těšíme.

Napsat komentář